Zpět do obchodu

Registrace

Filtr do roušky

Chcete zvýšit účinnost své roušky na maximum? Stačí si pořídit jednorázové filtry.

Ustřihněte potřebný kus materiálu (17,5 x cca 8-10 cm). Vzniklý obdélník - filtr zasuňte do posledního skladu u roušky. Tím zajistíte, že nebude padat dolů. Správnou velikost filtru zkuste tak, že po roztažení roušky na ústech bude o trošku přečnívat.

S vložením filtru do roušky není žádný problém. U kapsy jej jednoduše vložíte, protože s látkou jde krásně manipulovat. Není třeba žádných pomůcek pro jeho vložení. Pouze na závěr ustřihnete přečnívající část filtru přesně podle tvaru roušky.

Pokud však máte roušku skládanou a filtr "zaklesnete" do posledního skladu, postupujte následovně: Nasaďte si roušku i s filtrem na obličej (filtr bude z vnitřní části roušky), chytněte roušku za spodní část, kde je zasazen filtr a opatrně roušku rozevřete tak, jak ji nosíte. Nakonec filtr opatrně zastřihněte podle okraje roušky.  

 

A jakou stranou filtr správně nasadit? Poznáte to jednoduše. Jedna strana bude příjemnější na omak, tou stranou nasměrujte filtr k obličeji. Je to vrstva netkané textilie. Nanovlákenný filtr jsou jemné vlásečky, ty patří směrem k látce. Ale ve své podstatě je to jedno.

Po použití filtr v rukavicích vhodně zlikvidujte (tak, jako jednorázovou roušku) a bavlněnou roušku vyvařte. Po uschnutí vložte nový filtr. 

Zpět do obchodu